Econo 24"x18" Slide-In Angle Iron Real Estate Sign Frame with Dual Riders (46" tall)
Quantity | Price |
| 2 9 | $31.49 |
| 10 49 | $30.44 |
| 50 + | $27.29 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: Econo Dual Rider 24"x18" Angle Iron Real Estate Sign Frame
Item Code: SD-HRTB2418SI-A
Total available (all variations combined): 122
*Note: In some cases we can fulfill out of stock items from 3rd party partners.
Item Description:
This real estate sign frame holds a 24" x 18" real estate sign and two 24"x 6" riders. Slide in frame.
* Does not come with bolt hardware.
* Minimum order quantity = 2pcs.
- 3/4" angle iron construction
- 46" overall height
- Black finish
- Easy slide-in panel installation
- Holds signs up to 1/4" thick
- Slide in frame
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 46" |
| Overall Assembled Width | 24.25" |
| Sign Panel Height | 18" |
| Sign Panel Width | 24" |
| Item Weight | 9.4 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | No - Does not have Wheels |
| Outdoor Use | Yes |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart