5-Pack of 24 x18 1/2" Rod Round Real Estate Banjo Style Sign Frames
Quantity | Price |
| 1 9 | $125.99 |
| 10 + | $110.99 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: Round Rod "Banjo Style" Real Estate Yard Sign Frames c
Item Code: 5-Pack-BF2418I
Item Description:
Buy by the case and save. Each case contains 5 of the Round Rod "Banjo Style" Real Estate Sign Frame.
Some people call this a Banjo frame and others call it an Esquire frame. By any name, it is one of the cheapest frames on the market. It holds a 24" wide x 18" tall real estate sign and is made of 1/2" steel round rod. It is 47" tall and has slotted holes to bolt your sign panel securely to the frame.
* Does not include hardware.
Some people call this a Banjo frame and others call it an Esquire frame. By any name, it is one of the cheapest frames on the market. It holds a 24" wide x 18" tall real estate sign and is made of 1/2" steel round rod. It is 47" tall and has slotted holes to bolt your sign panel securely to the frame.
* Does not include hardware.
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 47" |
| Overall Assembled Width | 24.5" |
| Sign Panel Height | 18" |
| Sign Panel Width | 24" |
| Item Weight in Pounds | 6.6 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | No - Does not have Wheels |
| Outdoor Use | Yes |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart