9 Gauge - 10x30 50pc Case of Econo Coro Stakes
Quantity | Price |
| 1 2 | $25.99 |
| 3 9 | $22.99 |
| 10 + | $21.99 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: Coro Yard Sign H-Frame Stakes 10x30 50pc-Pack
Item Code: SD-CORO1I-CASE
Total available (all variations combined): 8
*Note: In some cases we can fulfill out of stock items from 3rd party partners.
Item Description:
Buy by the case and save. Each case contains 50 of the 10"x30" Economy Coro H-Frame Step Stakes
- Zinc plated for outdoor durability
- Works with 4mm plastic signs (18"x24" or smaller)
- 10" wide x 30" high
- 7.5" long prongs
- Made of 9 gauge steel rod
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | NA |
| Overall Assembled Height | 30" |
| Overall Assembled Width | 10" |
| Sign Panel Height | 18" |
| Sign Panel Width | 24" |
| Item Weight | .4 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | NA |
| Outdoor Use | NA |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart