9 Gauge - 10x30 inch Econo Coro H-Frame Step Yard Stakes
Quantity | Price |
| 10 49 | $0.59 |
| 50 499 | $0.54 |
| 500 999 | $0.50 |
| 1000 + | $0.45 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: Econo 10"x30" Coro h-frame Stakes
Item Code: SD-CORO1D
Total available (all variations combined): 449
*Note: In some cases we can fulfill out of stock items from 3rd party partners.
Item Description:
10"x30" Economy Coro H-Frame Step Yard Stakes
- Zinc plated for outdoor durability
- Works with 4mm plastic signs (18"x24" or smaller)
- 10" wide x 30" high
- 7.5" long prongs
- Made of 9 gauge steel rod
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 30" |
| Overall Assembled Width | 10" |
| Sign Panel Height | 24" |
| Sign Panel Width | 18" |
| Item Weight | .375 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | No - Does not have Wheels |
| Outdoor Use | Yes |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart