All 5/16" Rod Yard Sign H-Frame Step Stakes for 10mm thick signs
Quantity | Price |
| 5 49 | $7.99 |
| 50 199 | $7.49 |
| 200 + | $6.99 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: All 5/16" Rod Yard Sign H-Frame Step Stakes for 10mm thick s
Item Code: SD-CORO10I
Total available (all variations combined): 60
*Note: In some cases we can fulfill out of stock items from 3rd party partners.
Item Description:
8.5" wide x 36" tall Black Heavy Duty Sign Stakes for 10mm
*Minimum order = 5 frames.
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 36" |
| Overall Assembled Width | 8.5" |
| Sign Panel Height | 24" |
| Sign Panel Width | 18" |
| Item Weight | 2.2 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | No - Does not have Wheels |
| Outdoor Use | Yes |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart