3/16" Base Rod 33" tall Medium Duty Coro H-Frame Step Stakes
Quantity | Price |
| 1 49 | $3.03 |
| 50 99 | $2.82 |
| 100 999 | $2.61 |
| 1000 + | $2.51 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: 3/16" Base Rod 33" tall Medium Duty Coro H-Frame Step Stakes
Item Code: SD-CORO12D
Total available (all variations combined): 180
*Note: In some cases we can fulfill out of stock items from 3rd party partners.
Item Description:
12"x33" Medium Duty Coro H-Frame Step Yard Stakes. 3/16" Base Rod.
*Minimum order = 5 frames.
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 33" |
| Overall Assembled Width | 12" |
| Sign Panel Height | 24" |
| Sign Panel Width | 18" |
| Item Weight | .375 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | No - Does not have Wheels |
| Outdoor Use | Yes |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart