3/16" Base Rod 33" tall Medium Duty H-Frame Step Stakes (50pc Case)
Quantity | Price |
| 1 4 | $134.49 |
| 5 19 | $125.88 |
| 20 + | $123.78 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: Medium Duty Coro H-Frame (50pc Case)
Item Code: SD-CORO12I-CASE
Item Description:
Buy by the case and save. Each case contains 50 of the 12"x33" Medium Duty Coro H-Frame Step Yard Stakes
- Zinc plated for outdoor durability
- Works with 4mm plastic signs
- 12" wide x 33" high
- 9" long prongs
- Made of 3/16" round steel rod
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 33" |
| Overall Assembled Width | 12" |
| Sign Panel Height | 18" |
| Sign Panel Width | 24" |
| Item Weight in Pounds | 1.6 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | NA |
| Outdoor Use | NA |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart