1/4" Base Rod 27" tall Super Heavy Duty Coro H-Frame Step Stakes
Quantity | Price |
| 1 49 | $7.02 |
| 50 99 | $6.39 |
| 100 999 | $5.87 |
| 1000 + | $5.55 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: Yard Sign Step Stake. Heavy Duty 1/4" Base Rod. H-Frame.
Item Code: coro18I
Item Description:
Super Heavy Stakes for 4mm signs. 1/4" diameter base rods.
- Works with 4mm plastic signs
- 18" wide x 27" high
- 9" long prongs
- *Minimum order = 2 frames.
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 27" |
| Overall Assembled Width | 18 |
| Sign Panel Height | 24" |
| Sign Panel Width | 18" |
| Item Weight in Pounds | 1.4 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | No - Does not have Wheels |
| Outdoor Use | Yes |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart