Econo 24"x18" Slide-In Angle Iron Real Estate Sign Frame with Dual Riders (5-Pack)
Quantity | Price |
| 1 9 | $167.46 |
| 10 + | $160.11 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: 24"x18" Real Estate frame - DUAL Rider - Slide-In or Bolt In Sign Holder - 5pack
Item Code: SD-HRTB2418SI-A-5-PACK
Item Description:
This item is sold in a case of 5 stands. Each real estate sign frame holds an 24" (wide) x 18" (tall) real estate sign and two 24" (wide) x 6" (tall) riders. Slide in frame.
*Does not include hardware.
*Does not include hardware.
- 3/4" angle iron construction
- Black finish
- Easy slide-in panel installation
- Slide in Frame
- 46" Height
- Holds up to 1/4" thick sign
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 46" |
| Overall Assembled Width | 24.5" |
| Sign Panel Height | 18" |
| Sign Panel Width | 24" |
| Item Weight in Pounds | 9.4 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | No - Does not have Wheels |
| Outdoor Use | Yes |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart