Deluxe USA made 24"wide x 18"high Slide-In Angle Iron Real Estate
Quantity | Price |
| 1 2 | $51.99 |
| 3 11 | $34.99 |
| 12 23 | $32.49 |
| 24 + | $30.99 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: USA made 24" wide x 18" tall Slide-In Angle Iron Real Estate
Item Code: SD-SingleC289
Item Description:
This deluxe USA made real estate sign frame holds an 24" wide x 18" tall real estate sign and a 24"x 6" rider. You can slide in 4mm coroplast sign or you can bolt on your aluminum sign if you prefer a more permanent installation.
* Does not come with hardware.
* Does not come with hardware.
- USA MADE
- 3/4" angle iron construction
- Black finish
- Easy slide-in panel installation
- Bolt holes (14-1/2" on center)
- 42" Height
- Holds up to 1/4" thick sign
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 42" |
| Overall Assembled Width | 24.5" |
| Sign Panel Height | 18" |
| Sign Panel Width | 24" |
| Item Weight in Pounds | 8 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | NA |
| Outdoor Use | Yes |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart