Deluxe USA Dual Rider 24"x18" Slide-In Angle Iron Real Estate Sign
Quantity | Price |
| 1 2 | $52.99 |
| 3 11 | $39.99 |
| 12 23 | $38.99 |
| 24 + | $37.99 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: USA Dual Rider 24"x18" Slide-In Angle Iron Real Estate Sign
Item Code: SD-DualC290
Total available (all variations combined): 0
*Note: In some cases we can fulfill out of stock items from 3rd party partners.
Item Description:
These deluxe USA made dual rider frames hold 24"x18" real estate signs and each holds two 24"x 6" riders. (46" tall)
* Does not come with hardware.
- US MADE
- 3/4" angle iron construction
- 46" overall height
- Black finish
- Easy slide-in panel installation
- Holds signs up to 1/4" thick
- Slide in frame
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 46" |
| Overall Assembled Width | 24.25" |
| Sign Panel Height | 18" |
| Sign Panel Width | 24" |
| Item Weight | 10.25 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | No - Does not have Wheels |
| Outdoor Use | Yes |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart