24 inch x18 inch Banjo-Style Real Estate Sign Frame - 1/2 inch Round Rod
Quantity | Price |
| 1 9 | $25.49 |
| 10 + | $23.79 |
Net 30 Terms:
This option is available for government agencies
and corporations with preapproved credit.
A signed purchase order is required.
Item Description
Item Name: Banjo Style Real Estate Sign Frame 24"x18" - 1/2" Rod Construction
Item Code: SD-BF24181
Total available (all variations combined): 80
*Note: In some cases we can fulfill out of stock items from 3rd party partners.
Item Description:
Some people call this a Banjo frame and others call it an Esquire frame. By any name, it is one of the cheapest frames on the market. It holds an 24" wide x 18" tall real estate sign and is made of 1/2" steel round rod. It is 47" tall and has slotted holes to bolt your sign panel securely to the frame.
*Does not come with bolt hardware.
*Minimum order = 3 pcs.
Item Specifications
| Wording on Sign | NA |
| Primary Construction Material | Steel |
| Overall Assembled Height | 47" |
| Overall Assembled Width | 24" |
| Sign Panel Height | 18" |
| Sign Panel Width | 24" |
| Item Weight | 10 |
| One or Two Sided | Two Sided |
| Wheels | No - Does not have Wheels |
| Outdoor Use | Yes |
| Works with this type of sign | Needs a Sign (Rigid Plastic or Aluminum) |
| Sign Stand Type | anchored_stands |

Your item has been added to the cart